menu

На Полтавщині розпочато маркування туристських шляхів.

12 травня на території селеща Опішне розпочато втілення проекту зі знакування (маркування) туристських шляхів з активним способом пересування. Громадська організація "ВЕЛОПОЛТАВА", туристсько-спортивний клуб "Спеллерс" та Полтавська обласна федерація Федерації спортивного туризму України підтримали цей проект, який ініціювали Юрій Репало і Роман Неділько (WeirdD)

По дорозі на Опішню (з групою велосипедистів які проводжають нас до Диканьки)

Мета цього проекту - відкрити для любителів пішого, велосипедного та водного туризму нові шляхи для мандрівок Полтавщиною, оскільки на думку авторів проекту, наш край є унікальним за кількістю географічних об'єктів та має велику культурно-духовну спадщину. Проект, який здобув назву "Мандруймо Полтавщиною!", є абсолютно не комерційним, а його учасники не переслідують мету збагатитися на ньому.

Робимо перший знак.

Щоб втілити проект у життя, автори розробили концепцію його розвитку. Ретельно вивчали досвід Карпатського регіону, нормативні документи, а також керувалися власним туристичним досвідом. Минулого року робоча група зверталася до Відділу з питань туризму і курортів Полтавської облдержадміністрації з пропозицією щодо затвердження "Інструкції зі знакування туристських шляхів", створення Обласного реєстру туристських шляхів та відповідної обласної комісії. Але на жаль, через відсутність прийнятих законодавчих актів у цій сфері туризму, а також через деякі інші організаційні питання нічого так і не затвердилося і не створилося.

Початок маршрута.

Та не зважаючи на прикру невдачу в кабінетах, на базі Полтавськї обласної Федерації спортивного туризму було створено комісію зі знакування туристичних шляхів з активними видами пересування, в яку увійшли досвідченні туристи туристсько-спортивного клубу "Спеллерс", громадської організації «ВЕЛОПОЛТАВА» та члени самої Федерації. Тож, зробивши новий план розвитку проекту, команда, в яку ввійшло чимало небайдужих туристів, розпочала подальшу роботу.

Маркування на теріторії селеща.


Першим етапом було створення паспорту маршруту, на якому мають позначатися цікаві місця, пункти отримання допомоги, місця для відпочинку, пункти питної води тощо. В ньому також мають бути основні характеристики шляху, такі як: регіон (район чи населений пункт, через який пролягає шлях), довжина, рекомендація до пори року (коли найкраще мандрувати цим шляхом), середній час у дорозі (для орієнтації людини: скільки знадобиться часу на подолання маршруту) та короткий опис маршруту (цікаві географічні особливості, історичні пам'ятки на шляху (якщо є), тощо).

Звісно, за час підготовки документів та вирішання певних питань, учасники проекту мандрували Полтавщиною у пошуках цікавих маршрутів, які мають бути захоплюючими і для інших туристів, любителів активного способу пересування. Так, було зроблено безліч вело- та пішохідних мандрівок у будь-яку пору року.
Та не тільки туристи розвідували маршрути. Декілька маршрутів було запропоновано Олександром Куденцем, господарем туристичного комплексу "Старий Хутір", що знаходиться в столиці українського гончарства - Опішні. Неодноразово ми виїжджали на місце з метою ознайомлення із запропонованими шляхами і були враженні красою місць та цікавою екскурсією, яку провів краєзнавець Анатолій Щербань. До речі, Олександр планує створити на території туристичного комплексу умови для комфортного перебування велотуристів.

Маршрут пролягае неймовірно мальовничими місцями.

Тож було вирішено розпочати маркування туристських шляхів саме з Опішні. Мандруючи створеним маршрутом, можна потрапити на давні городища, спробувати джерельної води, потрапити до музею та відвідати гончарний завод. Для отримання дозволу на проведення робіт з маркування, учасники проекту на чолі з головою ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" Валерієм Нурумовим зустрілися з головою Опішнянської селищної ради Володимиром Степаненком, а також із головою Малобудищанської сільської ради Борисом Дядечком та ознайомили їх з метою проекту і передали відповідні листи-клопотання від обласної Федерації спортивного туризму. Керівники селищних громад підтримали запропоновані ініціативи учасників проекту...
І вже на минулих вихідних, поки що невеличкою групою разом з Ольгою Откидач та Павлом Куцегубом, розпочалися роботи з маркування. Учасники проекту мають надію, що знайдуть підтримку серед однодумців, а також благодійників та влади.
 Проведена робота свідчить, що добра справа об'єднує громадські організації, бізнес та територіальні громади, і водночас збільшує потік туристів у цей куточок Полтавщини.

Наша невеличка експедеційна група (з Олександром Куденцем)

Робти по маркуванню будть проводитись далі і не в довзі з'явиться схема маршруту й детальна інформація про нього.

***

Нарешті два відмаркованих шляхи завершено! До них додаємо схеми (на нашому блозі www.poltava-mandry.blogspot.com є також варіант google-map з технічними даними) 

Зауваження приймаються і усі огріхи будуть враховуватись далі. (Нажаль наша команди досить малолюдна і тому ми не в змозі оопити все і одразу).

Також хочу відзначить що з 28 червня по 01 липня, ми (без урочистостей і перерізання стрічок та іншої маячні) будумо презентувати всім охочим маршрути у рамках:

"Відкриваймо мальовничу Полтавщину:  Опішня - осередок гончарної культури"

Громадська організація "ВелоПолтава", Туристсько-спортивний клуб "Спеллерс", Туристичний комплекс "Старий хутір", у рамках спільного проекту Мандруймо Полтавщиною, запрошують любителів активного способу відпочинку (велотуристів, піших туристів) відвідати Опішню - осередок гончарної культури.
Організатори пропонують пройтись чи проїхатись маркованими маршрутами та помилуватися околицями Опішні, взяти учать у різноманітних майстер-класах, відвідати музеї.


Місце дислокації: кемпінгова зона ТК “Старий Хутір”, смт. Опішня вул. Ватутіна, 15

28 червня
14:00-22:00 - заїзд учасників, розбивка табору (розміщення наметів у кемпінговій зоні ТК "Старий Хутір" безкоштовне)

29 червня
08:00-13:00 - заїзд учасників, розбивка табору;
13:00-15:00 - майстер-клас: домашня кухня - випічка пирогів у печі*,
13:00-17:00 - майстер-класи: ліпка з глини*, виготовлення ляльки-мотанки*, в'язання туристських вузлів;
15:00-16:00 - обід (є можливість замовити харчування у господарів садиби);
17:00-17:30 - презентація маршруту «Оглядовий» та маршруту «Міські млини»;
17:30-20:30 - проїзд (проходження) маршрутів;
20:30-21:00 - підведення підсумків, обмін враженнями, вручення сувенірного знаку

30 червня
09:00-10:00 - сніданок;
11:00-12:00 - екскурсія** в «Колегіум мистецтв у Опішні»;
12:00-13:00 - екскурсія** на завод «Художній керамік»;
13:00-20:00 - вільний час (відвідування гончарного “Здвигу 2012”, покатеньки - Глинськ, Більськ, Котельва, Деревки)

01 липня
08:00-09:00 - сніданок;
09:00-15:00 - вільний час (відвідування “Здвигу 2012”, збір табору);
15:00 - від'їзд

Примітки:
* майстер-класи платні (ціну скажуть згодом);
** екскурсії платні (ціну скажуть згодом)
В програмі можливі зміни

Нажаль завчасно подати інформацію було неможливо за відсутності конкретики (постійні переноси тощо). Тому зразу ж прошу вибачення за інформацію яку подали невчасно((((

Оцените статью:

Перепост:

Статья понравилась: Миша, neal, WeirdD, macafee, salambar, Snick, fila, Lio_, Ted Bronson, Arianor,

Статья не понравилась: Таких нет


Комментарии

Комментировать в форуме...

neal

neal

:good:

16.05.2012 16:59
Snake

Snake

О! Молодцы ребята, очень полезное начинание!

16.05.2012 17:24
BoxaSin

BoxaSin

Quote:
Робти по маркуванню будть проводитись далі і не в довзі з'явиться схема маршруту й детальна інформація про нього.

Хорошо бы указать, ГДЕ появится эта информация.
Snake писал(а):
О! Молодцы ребята, очень полезное начинание!

Присоединяюсь.
ЗЫ. В Карпатах маркировка маршрутов очень помогает.

16.05.2012 18:35
WeirdD

WeirdD

BoxaSin, информация появиться на Харьков Туристе в первую очередь)) увы, мы не можем сейчас сделать полноценный сайт с маршрутами, поэтому сделали блог poltava-mandry.blogspot.com на котором ведем отчеты о работе над проектом. Думаю что к июню мы уже предоставим первый маркированный маршрут с описанием его и как к нему добраться.

16.05.2012 20:08

Хоторн

Здорово, молодцы. Выкладывайте поскорее \"Інструкції зі знакування туристських шляхів\" и давайте тут пожелания по маршрутам. Я б прошелся с краской на выходных маршрут о.п. Садки-Шаровка-о.п. Гавриши, например

16.05.2012 23:19

Arianor

Хорошее дело делаете! молодцы!

16.05.2012 23:45
Haron

Haron

Что-то бурлит и происходит. Дело пахнет хорошим. Замечательно, продолжайте в том же духе!

17.05.2012 00:35
Mr_Volan

Mr_Volan

уууу.... родные края)))))

17.05.2012 22:41
navaron

navaron

А авторы могут поделиться способом, как именно они проводили подготовку к маркированию маршрутов? Имеется в виду: какие документы надо оформлять и у кого; где брали информацию о системе маркирования; что используется для маркирования (рекомендовано и реально использовали).
Вообще, я так понял из статьи что официально им никак не помогали, а вся помощь - это полуофициальные разрешения местных властей (законов-то нет, а у нас всё что не разрешено может толковаться как запрещённое, то есть облагаемое взяткой).

21.05.2012 09:51

Adilur

WeirdD писал(а):
BoxaSin, информация появиться на Харьков Туристе в первую очередь)) увы, мы не можем сейчас сделать полноценный сайт с маршрутами, поэтому сделали блог poltava-mandry.blogspot.com на котором ведем отчеты о работе над проектом. Думаю что к июню мы уже предоставим первый маркированный маршрут с описанием его и как к нему добраться.

Трек маршрута очень советую сразу сделать...
"місця, пункти отримання допомоги, місця для відпочинку, пункти питної води" - точками.

21.05.2012 09:53
WeirdD

WeirdD

navaron мы планировали сделать на уровне области (как в Ивано-Франковской обл.) но не вышло, были свои нюансы. В Карпатах "Карпатські стежки" кстати оформили это через областной отдел туризма http://www.stezhky.org.ua/Content/Dokumenty/oda1.pdf Поэтому мы пишем представителям местной власти письмо-запрос с просьбой разрешить нам проводить работы по маркировке на территории данного населенного пункта. Конечно неудобно что ппц, маршрут может проходить через несколько административных зон, и что б дальше двинуться нужно получить разрешение. Но по сути все решаемо, люди идут навстречу)))) Письмо пишем от имени нашей Областной федерации спортивного туризма, на базе которой проект существует. Материалы по маркировке (инструкция http://www.karpaty.com.ua/?chapter=12&item=338) таже что использовалась в Карпатах. Ну и по сути что мы нарушаем то? Все столбы описаны всем чем угодно (тоже нас и милиция попросила не делать, когда подъехала узнать, что мы делаем :) ) чуть позже вместе со схемой первого маршрута я выложу все материалы которые мы используем для работы.

Adilur так и планировали делать))) на схеме маршрута будет указаны все эти моменты (соответствующие пиктограммки), для упрощения восприятия информации. Вчера мы закончили маркировать первый маршрут (ориентировочный больше на пешку, хотя можно и велом) и концу недели думаю, уже выложим схему, описание и как туда добраться. Будем стараться как можно быстрее сделать.

21.05.2012 13:26
navaron

navaron

WeirdD, спасибо за информацию.

22.05.2012 09:43