menu

Все, що потрібно знати про фліс

Gorgany.com

  • 11.01.2013 13:47
  • Просмотров: 5273

Всі ми любимо фліси за їх тепло та м’якість, за функціональність та зручність, вони вже давно стали не лише частиною екіпірування для походів та мандрівок, але й просто незамінним елементом повсякденного вжитку.
А от звідки вони взялися в наших шафах? Чому вони такі особливі? І за що з року в рік здобувають все більше прихильників? Спробуємо вияснити.

Історія флісу

У 1979 році фахівці американської текстильної компанії Malden Mills винайшли новий вид матеріалу — фліс. Ця новинка, що відрізнялася гігроскопічністю і високою здатністю зберігати тепло, отримала назву Polarfleece. За свій революційний винахід науковці отримали Нобелівську премію в галузі хімії.
Прогрес, як відомо, не стоїть на місці і у виготовленні флісу також відбуваються постійні вдосконалення та інновації.

Основні особливості флісу

В процесі виготовлення флісу використовуються спеціальні технології створення ворсу та плетіння волокон, завдяки чому ворс та основа в результаті складають єдине ціле. Щільність матеріалу, структура плетіння та товщина волокон визначають характеристики флісу. Адже змінюючи ці три величини можна створити як теплий верхній одяг так і тонкий натільний перший шар.
В залежності від очікуваного результату, фліс може бути різного ступеня м’якості, а також дво- чи одностороннім. Якщо це двосторонній варіант — він використовуватиметься для більш теплого одягу, односторонній — для пошиття сорочок, білизни тощо.
М’який на дотик, еластичний, легкий — все це про фліс. Матеріал чудово забезпечує необхідну вентиляцію при перегріванні та виведення зайвої вологи завдяки своїм унікальним властивостям терморегуляції. Фліс практично не вбирає вологу та дуже швидко висихає, відрізняється особливою міцністю та високим рівнем зносостійкості.

Виділимо всі основні властивості флісу:
- швидко сохне
- еластичнний
- не вимагає спеціального догляду (допускає машинне прання)
- має хороші дихаючі властивості
- високі показники зносостійкості та міцності
- легкий
- не викликає алергію

Також варто згадати і про те, що фліс є одни з важливих елементів у правильній концепції одягання шарами. Концепція поєднання різних шарів одягу в один цілісний комплект підійде для будь-якого виду спорту та активного відпочинку на природі. Ціль такої технології полягає в підтримці постійної температури тіла незалежно від рівня активності (скелелазіння, піший похід або відпочинок біля багаття) або навколишніх умов (дощ, вітер або сніг).
Зазвичай в технології поєднання декількох шарів одягу застосовується три шари:
- внутрішній (нижній) — той, що відводить вологу від тіла;
- середній шар – утеплюючий;
- зовнішній – волого – вітрозахисний шар.
Фліс — це якраз і є той другий утеплюючий шар одягу, основним завданням якого є теплоізоляція Він допомагає зберігати тепло, утримуючи прошарок повітря поряд з вашим тілом.

Види флісу

Сьогодні ми маємо безліч різноманітних видів флісу, та розглянути кожен із них окремо – завдання практично нереальне, тому зупинимося на кількох найбільш відомих варіантах:
- Windstopper американської фірми WLGore & Associates
- Polartec американської фірми Malden Mills
- Technopile італійської фірми Pontetorto

Polartec

Polartec – це назва цілої серії сучасних матеріалів, створених для забезпечення максимального комфорту людям, що займаються спортом і активним відпочинком. По здатності зберігати тепло людського тіла Polartec не поступається шерсті і може бути таким же м’яким і ніжним, як бавовна. Одяг з нього красивий і функціональний, не мнеться, швидко сохне і легко переться. Властивості: теплий, легкий, міцний, довговічний, має водовідштовхуючі та дихаючі властивості.
Існують три серії Polartec: 100,200 і 300. Поділ відбувається в залежності від ваги квадратного метра матеріалу:

-100 – вага від 100 до 199 г/м²
-200 – вага від 200 до 299 г/м²
-300 – вага від 300 до 399 г/м²

Windstopper.

На фліс наноситься вітронепроникна мембрана, яка проводить випаровування тіла зсередини назовні. Існують два варіанти Windstopper:
- 2-шаровий. Мембрана є підкладкою для флісу;
- 3-шаровий. Мембрана розташована між двома шарами флісу.

 

 

Technopile

Особливий вид тонкого флісу з новою “ребристою” структурою поверхні , який має щільність близько 500 волокон на 1 мм. Неймовірно м’який, а на дотик, як кашемір. Чудово зігріває, дихає, не скочується, легко розтягується, простий у догляді, довговічний.

 

 

 

Догляд за флісом

Як же правильно доглядати за виробами із флісу?
Прати фліс потрібно вручну або в пральній машині при температурі 30- 40 градусів із використанням рідких засобів для прання без відбілювачів. Також, аби ще більше продовжити термін “життя” вашого флісу, варто скористатися спеціалізованими засобами для прання, наприклад Nikwax Base wash або Nikwax Tech wash тощо.
Після прання речі з флісу не потрібно викручувати, просто дайте стекти воді та сушіть при кімнатній температурі. Не варто сушити фліс на батареї чи у пральній машині. Прасувати фліс не можна.

www.forum.gorgany.com

www.gorgany.com

Оцените статью:

Перепост:

Статья понравилась: Viktory, Миша, Sergei, SuperStalker,

Статья не понравилась: reborn.dp,


Комментарии

Комментировать в форуме...

Дратьтатьян

Дратьтатьян

А чому прасувати фліс не можна? Багато хто прасує і нічого, нікто не помер ще

11.01.2013 14:05
Sergei

Sergei

Дратьтатьян писал(а):
А чому прасувати фліс не можна? Багато хто прасує і нічого, нікто не помер ще

А зачем его гладить? Он после сушки мятым не выглядит.

11.01.2013 14:19
PK_

PK_

Стирка кроме вопросов чистоты еще и возвращает ворсистость к первоначальному состоянию (и теплосбережению), а утюжить-гладить..., как закатывать газон в асфальт имхо :facepalm: .

13.01.2013 22:01