menu

Чарівна Полтавщина

Щоб там не казали, а три дні для походу — це не так вже й багато…Цей похід був ретельно спланований, розроблено графік руху та підготовлена інформація щодо об’єктів відвідування http://veloplaneta.com.ua/forum/viewtopic.php?p=5657#5657 — усе було спрямовано на те, щоб якомога менше було невідомостей і пов’язаних з цим переживань та розбіжностей. Наперед скажу, що це дало свої плоди і особисто я задоволений результатом (хоч ми не завжди дотримувались плану). Говорити багато про маршрут немає сенсу — ми пройшли його, як вказано у плані (за посиланням). Слухайте, малятка, далі буде :).Отже, семеро нас рушили у похід пізньої ночі з 27 на 28 червня. Неповна ніч у пригородньому поїзді навіть не обіцяла нам відпочинку, тому дещо зім’яті, ми приїхали до Полтави.

Ранок у потязі.
Ранок у потязі.

Замість ранкової зарядки нам був переїзд до іншого вокзалу (хто не знає — в Полтаві їх 2), а далі — ще більше двох годин на електричці до Миргорода.

Вокзал у Миргороді.
Вокзал у Миргороді.

Миргород — по-справжньому велосипедне місто! Велосипедисти сунуть дорогами, як мурахи.

Курорт
Курорт "Миргород".

Курорт «Миргород» вразив своєю чистотою і упорядкованістю. Там заборонено рух на велосипедах, бо багато відпочиваючих, тому ми пересувались де пішки, а де невеликими поїздками…

Це, мабуть, якісь літературні герої?
Це, мабуть, якісь літературні герої?

Територія курорту має, без перебільшення, європейський вигляд. Та ще й літо, літо ж таки…

Краса миргородського курорту.
Краса миргородського курорту.

По-європейськи влаштовано і бювет — споруду, що збудована на родовищі цілющою миргородської води.

Бювет, де з'являється цілюща вода.
Бювет, де з'являється цілюща вода.

Великий декорований зал, вода двох температур (20 і 40 градусів), що подається спеціальними дозаторами по 100, 150, 200 і 250 мл (не проллється й краплі зайвої), стенд з фіто-напоями на цій воді — усе зроблено справді зручно й раціонально. Воду можна пити безкоштовно — доки живіт не вибухне. Хіба що Ви заплатите за разовий стаканчик 10 копійок… Щодо фіто напоїв, то нам їх скуштувати не вдалося, бо вони видаються спеціальними програмованими автоматами, що працюють на електронних картках. Вода з родовища, звісно, має насичений мінеральний смак і не усякому прийде до вподоби, але ми не знайшли її бридкою, навіть навпаки. Вона не така, як у пляшках, бо для розливу вона очищається і «збіднюється», щоб можна було багато її вживати. А з родовища воду пити багато не бажано, бо можна зашкодити організму.Після бювету у нас була їжа с пивом і купання у чудовій річці Хорол.Напившись досхочу, ми рушили далі повз залізниці до станції Милашенкове. На цьому початковий «матрас» урвався і пора була попрацювати стегнами :). Звісно, запаси «Миргородської» закінчились, тому довелося їх поповнювати «підножними» засобами.

А це що? Не
А це що? Не "Миргородська"?!

Шлях проліг через с. Полив’яне на Великі Сороченці. Полтавщина — це дивний, мальовничий край, це колиска родючої української землі. Там усе трохи не таке, як у нас на Харківщині. Усе якесь живе, природне, незаймане ніби…

Жито.
Жито.

Де б ми не були, ми милувались тутешньою природою.

Фотограф (Андрюха) у житі.
Фотограф (Андрюха) у житі.

То що там?.. Ага! Сороченці ж нарешті…

Головні ворота Сорочинського Ярмарку.
Головні ворота Сорочинського Ярмарку.

Майже ніхто з нас не був на Ярмарку в Сороченцях, що має статус міжнародного, тому цікаво було побачити порожній комплекс, хати, вкриті соломою, подвір’я, старовинні вози, вулики, млин, паркани — усе на якусь мить занурювало нас у колоритне, особливе національне минуле.

Ех, побачитиб усе це в дії!
Ех, побачитиб усе це в дії!

Здавалося, ніби ось зараз ця ярмаркова площа вмить загуде щебетом українських майстрів, пасічників, хліборобів та інших продавців та покупців, с усіх кутків поллється народний спів пісень, звідкись повіє свіжим салом та в ніс влетить пряний запах самогонки, огірків, свіжого молока та хліба…

Нно-о-о! Поїхали!
Нно-о-о! Поїхали!

Ярмарок щороку проводиться у серпні, ось і цього (2007) року він буде проводитись 16-20 серпня. Це не просто ярмарок — це свято, що триває майже тиждень, тут постійно виступають творчі колективи з концертами, сценками, конкурсами та усілякими розвагами. Якщо Ви подивитесь програму Ярмарку на http://www.yarmarok.poltava.ua/, то одразу зрозумієте, що усе подивитись просто неможливо!

Лелека. Полтавщина на лелек дуже багата, вони там усюди по селах.
Лелека. Полтавщина на лелек дуже багата, вони там усюди по селах.

Саме у Сорочинцях народився великий український письменник Микола Васильович Гоголь, і завдяки йому теж прославилось це село. Усе це стоїть тут цілий рік без охорони, сумує, чекаючи на зграю і натовп, що з усіх куточків притягнеться сюди наступного разу. Мені здається, що така доступність, відкритість цього місця (будь ласка, заходь, дивись, насолоджуйся, фотографуй) настільки природна, що навіть пропащому покидьку не спаде на думку щось тут зруйнувати або насмітити.

Вказівник.
Вказівник.

Навряд чи Ви пошкодуєте, якщо приїдете у серпні на це свято (я так думаю). То що, гайда туди у серпні? Хто готовий зі мною? ;)

Ваня поліз у вулики за медом.
Ваня поліз у вулики за медом.

Після перегляду двох таких знаменитих місць, ми вже спокійно поїхали далі, і через кіл 25 дістались через Ковалівку, Вертелецьке, Воскобійники, Дуб’янщину… до с. Василе-Устимівка, де й заночували у повному грибів березовому гаєчку біля ставка.

Ніч між берез.
Ніч між берез.

Ось так завершився наш чудовий перший день.Повинен сказати, що саме у цей день я зрозумів, що нам усім пощастило зі складом команди, нашої сімки. Зібралися дуже цікаві, енергійні і порядні люди, що мали терпіння і поважали думки один одного, нам було дуже легко домовитись, усі ми готові були працювати, досягати спільної мети. Ці фактори створили добре психологічне середовище у команді і дали змогу найбільш комфортно почувати себе, відпочити і насолодитися навколишнім…Цей день ми рухались майже за графіком. Були затримання, а потім наганяли, або скорочували стоянки та перегляди. Щоправда, спізнились аж на 1,5 години на ночівлю, але це дрібниці, правда?  ;)Далі буде ще цікавіше, не перемикайте!

Частина друга

Оцените статью:

Перепост:

Статья понравилась: Spec, MingTian,

Статья не понравилась: Таких нет


Комментарии

Комментировать в форуме...

john

john

Молодець, що взяв на себе цей "тягар" написання звіту. Я б наважувався ще місяці зо два :)
Прикольно пишеш, але ж де ще дві частини?

06.07.2007 03:10
Steel

Steel

http://tourist.kharkov.ua/review_velo/ Ось тут вони!

06.07.2007 10:15
Варфоломей

Варфоломей

возле Полтавы и Миргорода очень немаленькие военные аэродромы, а вы их мимо проехали

06.07.2007 11:41
Steel

Steel

Да мы и не планировали их... А что там делать? Это закрытые объекты, наверное, никто там самолеты бы нам не показал.

06.07.2007 13:30
Steve

Steve

Супер !

И поездка супер и отчет очень понравился :) вложил душу, респект 8)

Жаль что не сложилось с вами поехать. Но теперь уж точно, только возвращаюсь с моря, на первые же выходные едем :) !

06.07.2007 15:01
Салли

Салли

Очень красиво :) а как поэтично :biker: обязательно проложим свой маршрут, хотя возможно он будет чем-то похож на ваш :biker:

07.07.2007 12:33
Миша

Миша

Буду краток :) Класс.

07.07.2007 17:40
Serzh

Serzh

Великолепный отчёт! Спасибо! Мы тоже прокатились в тех краях за выходные. Жаль, что не встретились. Природа Полтавщины незабываема. Несколько фоток: http://tourist.kharkov.ua/coppermine/di ... ?pos=-4604

08.07.2007 12:00

Everest

Дякую, дійсно чудовий звіт! Моє найулюбленіше місце у Полтаві - краєзнавчий музей, у якому можна "помандрувати" по багатьох селах Полтавщини, навіть не виїжджаючи з міста :) Але дійсність у багато разів краща, тому я давно мрію відвідати Опішне і побачити Сорочинці на власні очи :)

ps. До речі, один мій знайомий дуже не любить, коли його звуть "Льоха", і вважає за краще "Олекса" :)

09.07.2007 20:25
Steel

Steel

Салли писал(а):
обязательно проложим свой маршрут, хотя возможно он будет чем-то похож на ваш

Может быть даже поедем вместе? ;) И маршрут может быть похожим, ибо это такие места, которые ну просто нельзя не включить в маршрут :).
Serzh писал(а):
Мы тоже прокатились в тех краях за выходные. Жаль, что не встретились.

Так Вы же на моциках были, то вряд ли бы мы обратили внимание друг на друга. :) Хотя в тот день, когда мы посещали музей в Опошном, экскурсовод скзала нам, что за час до нас приезжали байкеры на мотоциклах. Это была суббота, 30 июня. Может, это как раз Вы и были перед нами? :)

10.07.2007 12:29
Салли

Салли

Steel писал(а):
Может быть даже поедем вместе? ;) И маршрут может быть похожим, ибо это такие места, которые ну просто нельзя не включить в маршрут :).

Эт можно :) а когда планируется следующий выезд?

10.07.2007 15:15

bes44

Величезна подяка моэму другові, за те що хоч і без мене, але все таки спромігся вмовити хлопців провести часточку свого життя, і залишити малу частинку своєї душі у цьому живописно-красовому Полтавському краї. Отчет - зачёт ;-)
З повагою BES44

10.07.2007 15:35
Serzh

Serzh

Steel писал(а):
Хотя в тот день, когда мы посещали музей в Опошном, экскурсовод скзала нам, что за час до нас приезжали байкеры на мотоциклах. Это была суббота, 30 июня. Может, это как раз Вы и были перед нами? :)

Да, это были мы. Олекса, Женя и Серж. Если бы наши маршруты где-то пересеклись, мы бы мимо не проехали. Но на нашем пути попадались только местные веложители.

10.07.2007 16:30
Steel

Steel

bes44, Вовка, рад читать!!! :friends: :friends: :friends: :beer: :beer: :beer:

10.07.2007 20:17
Steel

Steel

Салли писал(а):
Эт можно Smile а когда планируется следующий выезд?

Да пока не планируется конкретно. Возможно, это будет август...
Serzh писал(а):
Steel писал(а):
Хотя в тот день, когда мы посещали музей в Опошном, экскурсовод скзала нам, что за час до нас приезжали байкеры на мотоциклах. Это была суббота, 30 июня. Может, это как раз Вы и были перед нами? Smile

Да, это были мы. Олекса, Женя и Серж. Если бы наши маршруты где-то пересеклись, мы бы мимо не проехали. Но на нашем пути попадались только местные веложители.

Как тесен мир все-таки!!!

10.07.2007 20:19

Matros

"Далі грунт, потім асфальт – і ми в Опішному. Доречі, на російських мапах чомусь ця назва написана як "Опошня"."

Тому що i по-українськи буде "Опiшня", а не якесь "Опiшне". :) I не сперечайтесь, в мене батько там народився i вирiс, так що я - таки знаю. ;)

08.11.2007 01:46
Olexa

Olexa

"Опiшня", але "в Опiшному". Неодноразово чув від аборигенів вищезгаданого села. Дуже незвично, тому запам'яталось. Втім, інколи і не таке буває :D

08.11.2007 13:38
Steel

Steel

Matros писал(а):
Тому що i по-українськи буде "Опiшня", а не якесь "Опiшне"

А мені подобається Опішне. Тому що Опішня - якось москальськи таки звучить, особливо Опошня...

Це моя суб"єктивна думка, звісно. На мапах однак вказано Опошня...

13.08.2008 12:28
Steel

Steel

Пройшло майже 7 років від цього походу, і ми вирішили проїхатися про ньому знову у травні-2015. Правда не зберігся архів з маршутом, описами пам'яток... Нажаль. Прийдеться відновлювати ці дані перед поїздкою. :) Може раптом хтось тоді скачав архів (посиланя у звіті на 1 сторінці) і він досі у ньго є?

17.04.2015 15:08