ХТ -туристичний форум України и велофорум Харкова

Полная версия ВходРегистрация

FAQПоиск


Пред. тема | След. тема
Страница 2 из 3 [ Сообщений: 35 ]
На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.
Начать новую тему Ответить
Версия для печати

Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
24.11.2021 22:19 Сообщение
А ось, будь ласка. Знайшов: https://velosiped.com/tovary/komplektuy ... 4600b.html 2 по 2,5 мм кільця в комплекті. А куди їх ставити цікаво?..
Последнее сообщение


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Фритьоф Нансен
Профиль 
24.11.2021 22:39 Сообщение
В шоссе не ставятся спайсеры под чашки, у них проставка на 5 мм короче чем у МТБ.
Если замок на левом шатуне закрылся, а люфт есть, значит проставку нужно ставить
между левым шатуном и чашкой.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
24.11.2021 22:42 Сообщение
Вы хотел сказать проставка на 0,5 мм меньше, чем у мтб?

Может теперь не ставят, а раньше ставили? Кривошипы давние 4603.


Последний раз редактировалось june 24.11.2021 22:43, всего редактировалось 1 раз.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Фритьоф Нансен
Профиль 
24.11.2021 22:43 Сообщение
june писал(а)
Вы хотел сказать проставка на 0,5 мм меньше, чем у мтб?


нет. на 5. цилиндр между чашками.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
24.11.2021 22:45 Сообщение
Дело в том, что картека эта, которая должна быть, она под 68/73. А значит спейсеры таки должны быть мне кажется. Но у меня нет той каретки. Я так думаю там вал длинее, чем на нынешних системах. И ещё, это тройник, на всякий случай скажу.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Фритьоф Нансен
Профиль 
24.11.2021 22:51 Сообщение
june писал(а)
Вы хотел сказать проставка на 0,5 мм меньше, чем у мтб?

Может теперь не ставят, а раньше ставили? Кривошипы давние 4603.


нет не ставили. в мануале это написано. бла бла бла... в шоссе с кареточным узлом 68мм.
и рекомендуемыми к каретке шатунами, спайсеры не нужны.
т.е. шосейные шатуны и каретка с надписью ROAD.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
24.11.2021 22:56 Сообщение
Я понял. Спасибо. Но остаётся один момент. Ширина чашек (выносная часть, а не резьба) у разных кареток шоссе может и отличаться.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Перси Фоссет
Профиль 
24.11.2021 23:34 Сообщение
andr писал(а)
Як точно називається модель каретки і яка завдовжки кареткова труба у вашої рами?
june писал(а)
Довжина торцьованого кареткового стакану 67,6 мм. Каретка по мануалу кривошипсистеми FC-4603 має бути SM-BB4600, а я намагався встановити BB-RS500 (BSA).

https://productinfo.shimano.com/#/archive

Тицяєте 2016-2017 Compatibility. Скачуєте. Шукаєте там у тексті FC-4603. Дивитесь. Бачите: модель FC-4603 сумісна з BB-RS500.

Вложения

24.11.2021.png
24.11.2021.png
[ 121.88 КБ | Просмотров: 2814 ]




Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
25.11.2021 08:26 Сообщение
Дуже дякую! Але я зрозумів, що я виявляється приміряв саме 4600-ту модель каретки. Це, однак, не знімає питання, що ширина чашок у сучасної моделі може бути більшою, а тому спейсери не передбачені у сучасних моделях кареток.

Я багато чого не можу зрозуміти. Коли вал надягнувся на чашки, то він здається змістився ліворуч (лівий кривошип не ставили), тому виявляється вал більший, ніж просто на 68-му каретку. Таке враження, що цей вал сумісний з 73-тим стаканом, хоча про це ні слова в інструкції! І так, мені здається, насправді і є: на фото у цій темі і з моїх вимірюваннь видно, що горний вал і шосе однаковий приблизно за довжиною, якщо рахувати до початку шліців. Я помітив, що шліци на шосейному валі просто коротші, тому і вал коротший на 7 мм. На фото у цій темі довжини валу до шліців ~98 mm для шосе і ~100 mm для маунтінбайка. Звідси питання: як так получається, що проставки не потрібні на шосейній каретці, коли вони потрібні на мтб за приблизно той самої довжини вала? Є відповідь - чашки ширш у картеки для шосеі! Але тоді треба проміряти наскільки і визначити чи все ж не знадобляться спейсери.

Можливо у інструкції, коли згадується лише про стандарти 68 мм і 70 мм, протиславляються саме англійський і італійський стандарт різьби, а не ширини стаканів.


Последний раз редактировалось june 25.11.2021 09:58, всего редактировалось 1 раз.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
25.11.2021 09:19 Сообщение
Я тупо пройшовся по усім мануалам шосейних моделей кривошипів Shimano (Technical Service Instructions) і зробив відкриття! Скрізь тупо написано 68/70! Це що означаеє, що шимано не випускає кривошипів під 73? Звісно ні! Вірте тепер мануалам Shimano! Ділер-мануалу до 4600-тої серії кренксів взагалі немає на сайті документації! Тобто має місце маленький разкардаш у шимани!


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
25.11.2021 16:22 Сообщение
Чашки моделі 4600 на 0,1 мм ширші за стандартні горні деори 52-гі. Тобто дві чашки цієї моделі ширші на 0,2 мм в сумі. Ой, я поміряв тільки одну з них, здається праву, а зараз вона не під рукою; але сподіваюсь ліва така само. Проміряв навіть ультегру для порівняння - також на 0,1 мм ширша за горну деорівську.

Вал, якщо міряти до шліців, приблизно однаковий: 100 (м) і 98 (ш).

Значить треба три кільця по 2,5 мм, як і у горній каретці. Але ж ні! У комплекті до каретки 4600 йде два кільця по 2,5 мм! Чому два, а не три і куди їх ставити? Маю припущення, що по одному кільцю зліва і справа. Зліва на схемі системи зображений ще якийсь пластиковий спейсер між шатуном і кареткою, якого, я знаю, немає у горних систем. Тому мабуть ця загадка розгадується саме так - чому кільця два, а не три. А ось спейсери 2,5 мм на схемі не зображені! Мабуть схема ніби під 73 стакан, про якого ні слова у юсер-мануалі. А ділер-мануалу, де мають вказувати скільки куди спейсерів ставити на цю модель взагалі немає у шимано на сайті.

А може як раз два кільця справа, а зліва цей спейсер. А ще чув, що існують у природі спейсери для кареток з товщинами, що відрізняються від 2,5 мм. Чим далі, тим цікавіше і ніхто достаменно не може сказати як має бути насправді...


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Генри Гудзон
Профиль 
25.11.2021 17:25 Сообщение
Спейсери ставлять по місцю , чим меньше , тим краще .


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Фритьоф Нансен
Профиль 
25.11.2021 19:40 Сообщение
june
Вы прикалываетесь?
Я вроде вчера всё написал.
И про чашки и про проставку и про спайсеры.
Что не ясно? Каких мануалов нет у шиманы?

32883

32884

ни с какой кареткой 73 мм. шатуны не совместимы, из-за необходимости
добиться нужного чайнлайна на трипле сделали вал длинее и подпихнули
спайсер под шатун, чтоб не делать отдельную каретку для дабла и трипла.


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
26.11.2021 09:55 Сообщение
KubikV писал(а)
ни с какой кареткой 73 мм. шатуны не совместимы, из-за необходимости
добиться нужного чайнлайна на трипле сделали вал длинее и подпихнули
спайсер под шатун, чтоб не делать отдельную каретку для дабла и трипла.

Этот спейсер я не учитывал в расчетах. Вал 98 против 100 у мтб, отсчитывая от этого спейсера. Если считать до шлицов. Спейсер этот стоит на правой стороне и составляет 6,5 мм длины (артикул Y1F913000). На том рисуночке, что вы мне показывашь его нет, а на другом есть. А с левой стороны - другой спейсер, на 3 мм (Y1GF11000) и его я не учитываю при измеении длины вала.
https://si.shimano.com/#/en/EV/FC-4603


Последний раз редактировалось june 26.11.2021 11:00, всего редактировалось 4 раз(а).


Re: Длина вала HollowTech II под шоссе, Q-faktor систем

- Семен Дежнев
Профиль 
26.11.2021 09:57 Сообщение
KubikV писал(а)
32883

Я этот рисунок видел. Но это из мануала для других моделей.


Последний раз редактировалось june 26.11.2021 10:04, всего редактировалось 1 раз.
Вернуться к началу

Начать новую тему  Ответить
На страницу Пред.  1, 2, 3, Bce  След.
Страница 2 из 3 [ Сообщений: 35 ]
Пред. тема | След. тема


Найти
Перейти
 
Полная версия