ХАРЬКОВ Турист

Кегичевский район

Кегичівський район

Площа— 782,5 км Населення — 23,5 тис. чол. Рік утворення — 1923.

Районний центр — селище міського типу Кегичівка (є центром однойменного району з 1966 року). Розташоване на залізничній лінії Лозова — Красноград, за 128 км від Харкова.


Територія району була форпостом для нападів татарських орд на північні землі, тому й цей регіон дуже довгий час був майже не заселений.
Кегичівка утворилась з двох невеликих хуторів — Доброіванівки і Єгорівки, що виникли в II половині XVIII століття. Населяли ці хутори селяни-кріпаки, які належали поміщикові — офіцеру Курського полку І. М. Апостолу-Кегичу. Від його прізвища і походить сучасна назва районного пентру.
До початку 20 століття Доброіванівка та Єгоровка були зовсім маленькими хуторами. Під час будування залізниці в 1897-1900 роках Кегичівка стає волосНим центром.
Об'єкти туризму:
• Історичні:
Визначна пам'ятка історії Кегичівського району знаходиться в селі Парасковія —- турецький вал з земляними укріпленнями, збудований на початку XVIII століття.
• Архітектурні:
18 листопада 1995 року в селі Бессарабівка відкрито пам'ятник видатному громадському діячу, полководцю, гетьману Богдану Хмельницькому, якому в 1995 році виповнилося 400 років від дня народження.
• Природні:
Ландшафтний заказник місцевого значення «Павлівський». Площа
108.5 га. Розташований біля с. Павлівка.
Ботанічний заказник місцевого значення «Ковиловий». Площа 136,4 га. Розташований біля сіл Власівське і Петрівське. Ділянка де ростуть рідкі і зникаючі види: сон-трава, конвалія і інші.
Ботанічний заказник місцевого значення «Олександрійський». Площа 170,0 га. Розташований біля сіл Олександрівка і Андріївка.
Ентомологічний заказник місцевого значення «Вшивий». Площа 5,8 га. Розташований біля с. КегичІвка на ділянці південно-східних схилів балки. В рослинному покриві — степові злаки. Живе біля 50 видів корисних комах, в т.ч. одинокі бджоли, джмелі і інші.
Ентомологічний заказник місцевого значення «Бессарабівський». Площа 5,6 га. Розташований біля с. Бессарабівка на степових силових землях. Рослинний покрив — різнотравно-злаковий. Живе біля 20 видів корисних комах — запилювачів сільськогосподарських культур, в т. ч. одинокі бджоли, джмелі, рідкі метелики.
Гідрологічний заказник місцевого значення «Коханівськип». Площа
110,6 га. Розташований біля с. Коханівка.
• Музеї:
У Кегичівському районі діє Чапаєвський краєзнавчий музей, який був відкритий 9 травня 1989 року. Будинок, в якому зараз знаходиться музей, збудований більше 100 років тому. Це єдина дореволюційна споруда в районі. В будинку зберігся чудовий, єдиний за своєю оригінальністю в Україні камін з кахлю та художньо-оформлених елементів з лиття, ковки. Цей камін нагадує кахельний камін в Катерининському палаці у м. Пушкіно під Петербургом. За спогадами жителів селища Чапаєво у цьому будинку зупинявся відомий композитор М. Глінка. Загальна кількість експонатів у музеї— більше 2000.

© "Харьков Турист" 2003-2005
Rambler's Top100
При копировании любых материалов с этого сайта ссылка на сайт обязательна !