ХАРЬКОВ Турист

Боровской район

Борівський район

Площа—875,3 км2 Населення — 21,1 тис. чол. Рік утворення — 1923.

Районний центр — Борова — селище міського типу. Розташована за 165 км від Харкова. Через Борову проходить залізниця Куп'янськ — Донбас. До найближчої залізничної станції Преддонбасівська — 2 км.


Відомо, що вже в 1698 році, на правому березі Осколу, біля Гороховатських скель Існував невеликий чоловічий монастир. Згодом, у 1760 році, цей монастир розташувався на лівому березі Осколу, при впадінні річки Борової. Можливо, що водночас з монастирем був заснований і хутір Боровий. Перша згадка в літературі про цей хутір датується 1773 роком.
На заході, за 4 км від села, широким морем розлилось Червонооскільське водоймище, а між ним і селом, з півночі на південь, майже на 20 км простягнувся сосновий бір. Можливо, що саме від цього бору дістала назву маленька річка Борова, ліва притока Осколу, що протікає через селище. Від річки, мабуть, походить назва селища.


Об'єкти туризму:

• Археологічні:
Борівський район — це стародавній осередок розселення людини.
Біля села Новий Пришиб виявлені мезолітична стоянка (УІІІ-УЇІ тисячоліття до н.е.) та поселення періоду бронзи (ІХ-УШ століття до н.е.), рештки поселення салтівської культури (УІІІ-Х століття н.е.).
Поблизу села Олександрія виявлено пізньонеолітичне поселення та могильник. Розкопано 25 поховань (ІУ-ПІ тисячоліття до н.е.) та 4 поховання салтівської культури (УШ-Х століття н.е.). Також виявлено 2 поселення скіфського часу (ІУ-ІП століття до н.е.) в околицях села Загризового.
В околицях села Піски-Радківські знайдено 3 неолітичних поселення (IV тисячоліття до н.е.), кургани та поселення епохи бронзи (II тисячоліття до н.е.). На курганному могильнику розкопано один курган з 4 похованнями катакомбної культури.
Також поблизу села Горохуватка виявлено поселення салтівської культури (УШ-Х століття н.е.).


• Архітектурні:
Новою архітектурною пам'яткою Борівського району сміливо можна назвати Свято-Миколаївський храм в с. Чернещина. Його урочисте відкриття відбулося 5 листопада 2000 року. Храм унікальний не тільки тим, що він своєю архітектурою відроджує забуті традиції українського бароко, тут уперше було застосовано метод мікроетапного проектування (розробка проекту почалась разом із спорудженням храму, креслення випереджало будівництво на декілька днів).

• Природні:
Ботанічний заказник місцевого значення «Борівський». Площа 18,0 га. Розташований в Борівському лісництві. Тут на відкритих блюдце-подібних пониженнях заплавної тераси Краснооскільського водосховища ростуть куртини низки трьохроздільної.
Ботанічний заказник місцевого значення «Нижнє-Журавськип». Площа 3,0 га розташований в с. Нижня Журавка на ділянці південного степового схилу балки. Надґрунтовий покрив подано різнотрав'ям типчаково-ковилових степів. Тут живуть більше 10 видів одиноких бджіл.
Ботанічний заказник місцевого значення.((ЦовОтПлатонІвський». Площа 4,0 га. Тут збереглось багато видів красиво квітучих і лікарських рослин.
Гідрологічний, заказник місцевого значення «Підлим омський». Площа 41,3 га.. Ро'зташован біля с. Підлиман.




© "Харьков Турист" 2003-2005
Rambler's Top100
При копировании любых материалов с этого сайта ссылка на сайт обязательна !